THE GRAND LODGE OF TENNESSEE Call: 615-255-2625
Free and Accepted Masons
MAKING GOOD MEN BETTER

TN Lodges
 
YOU MAY SORT BY CLICKING ON #, NAME, CITY, COUNTY OR DISTRICT
# Name City County District
3 Greeneville Greeneville GREENE 22
 

4 Newport Newport COCKE 22
 

5 Overton Rogersville HAWKINS 21
 
  • WM : William Edwin Hockett III
  • SEC: Jason David Lawson

  • Meeting Date: 2nd Mon @ 7:00 PM Every month

6 King Solomon Gallatin SUMNER 12
 

7 Hiram Franklin WILLIAMSON 8
 

8 Corinthian Nashville DAVIDSON 8
 

9 Western Star Springfield ROBERTSON 7
 

13 Whiteside Blountville SULLIVAN 23
 

14 Carthage Benevolent Carthage SMITH 12
 

18 Mt. Moriah Murfreesboro RUTHERFORD 11
 

24 Ardmore Ardmore GILES 10
 

31 Columbia Columbia MAURY 10
 

38 Union Kingston ROANE 19
 

44 Rising Star Rutledge GRAINGER 21
 

45 Jackson Jackson MADISON 4
 

47 Rhea Jonesboro WASHINGTON 23
 

50 Meridian Sun Athens MCMINN 17
 

64 Constantine Lexington HENDERSON 4
 

68 Andrew Jackson Fayetteville LINCOLN 11
 

73 Somerville Somerville FAYETTE 1
 

77 Center Hill Smithville DEKALB 14
 

80 Tellico Madisonville MONROE 17
 

88 Western Sun Troy OBION 3
 

89 Clarksville Clarksville MONTGOMERY 7
 

90 Dresden Dresden WEAKLEY 3
 

93 Hess Dyersburg DYER 2
 

95 Unity Memphis SHELBY 1
 

97 Charlotte Charlotte DICKSON 9
 

98 Lebanon Lebanon WILSON 12
 

99 Sparta Sparta WHITE 14
 

101 Pulaski Pulaski GILES 10
 
  • WM : Wesley Earl Tankersley
  • SEC: James Anthony Green

  • Meeting Date: 1st Tue @ 7:00 PM Every month

102 Savannah Savannah HARDIN 26
 

106 Huntingdon Huntingdon CARROLL 5
 

108 Paris Paris HENRY 5
 

109 Marshall Cottage Grove HENRY 5
 

111 Benton Santa Fe MAURY 10
 
  • WM : Danny Keith Legg
  • SEC: Gary Michael Woody

  • Meeting Date: 1st Thu @ 7:00 PM Every month

112 Dillahunty Lewisburg MARSHALL 10
 

113 Hartsville Hartsville TROUSDALE 12
 
  • WM : George Edward Gregory
  • SEC: Melvgn Pierce Luhrs

  • Meeting Date: 3rd Mon @ 7:00 PM Every month

114 Harrison Harrison HAMILTON 16
 

118 Memphis Memphis SHELBY 1
 

122 Shelbyville Benevolent Shelbyville BEDFORD 11
 

124 Spring Hill Spring Hill MAURY 10
 

125 Warren Mcminnville WARREN 14
 

127 Waynesboro Waynesboro WAYNE 6
 
  • WM : Phillip Daniel Pope
  • SEC: John David Vickery

  • Meeting Date: 1st Thu @ 7:00 PM Every month

128 New Providence Maryville BLOUNT 19
 

129 Mars Hill Christiana RUTHERFORD 11
 

130 Springville Springville HENRY 5
 

131 West Nashville Phoenix Nashville DAVIDSON 8
 

132 Purdy Bethel Springs MCNAIRY 26
 

133 Tannehill Gainesboro JACKSON 13
 

134 Cleveland Cleveland BRADLEY 17
 

138 Pleasant Grove Culleoka MAURY 10
 

150 Dunham Covington TIPTON 1
 

152 Collierville Collierville SHELBY 1
 

154 Denmark Danes Denmark MADISON 4
 

158 Winchester Winchester FRANKLIN 11
 

159 Mt. Vernon Sharon WEAKLEY 3
 

160 Chapel Hill Chapel Hill MARSHALL 10
 

164 Alamo Alamo CROCKETT 2
 

172 Owen Hill College Grove WILLIAMSON 8
 

173 Clifton Clifton WAYNE 6
 

175 Alexandria Alexandria DEKALB 14
 

176 Limestone Birchwood HAMILTON 16
 

179 Camden Camden BENTON 5
 

180 Evening Star New Tazewell CLAIBORNE 21
 

181 George Washington Louisville BLOUNT 19
 

184 Harmony Tiptonville LAKE 3
 

188 Hiwassee Calhoun MCMINN 17
 

190 Brazelton Dandridge JEFFERSON 22
 

191 Milan Milan GIBSON 2
 

192 Merriwether Hampshire MAURY 10
 

194 Bethel Prospect GILES 10
 

197 Mountain Star Sevierville SEVIER 20
 

199 Chattanooga Chattanooga HAMILTON 16
 

200 Pearl Mason Hall OBION 3
 

201 Bethesda College Grove WILLIAMSON 8
 

202 Humboldt Humboldt GIBSON 2
 

204 Tennessee Loudon LOUDON 19
 
  • WM : Matthew Tyler Mott
  • SEC: Jimmy Allen Hickey

  • Meeting Date: 1st Thu @ 7:00 PM Every month

207 Lineport Bumpus Mills STEWART 7
 
  • WM : Thomas Van Herndon
  • SEC: James Anthony Lyon

  • Meeting Date: 2nd Tue @ 7:30 PM Every month

210 Linden Linden PERRY 6
 

211 Bartlett Bartlett SHELBY 1
 

212 Ocoee Benton POLK 17
 

213 Meigs Decatur MEIGS 17
 
  • WM : Danny Ray Pilkey
  • SEC: Inman Clay Moss

  • Meeting Date: 1st Mon @ 7:00 PM Every month

214 Highland Manchester COFFEE 11
 

226 Tipton Munford TIPTON 1
 

227 Cherry Mound Cottontown SUMNER 12
 

231 Morristown Morristown HAMBLEN 22
 

238 Dashiell Elizabethton CARTER 24
 

239 Hermon Beech Grove COFFEE 11
 

240 Beech Hendersonville SUMNER 12
 

241 Ducktown Ducktown POLK 17
 
  • WM : Randy Lynn Raper
  • SEC: Ricky Dale Ray

  • Meeting Date: 1st Mon @ 7:00 PM Every month

243 Taylorsville Mountain City JOHNSON 24
 

244 Masters Knoxville KNOX 20
 

246 New Market New Market JEFFERSON 22
 

249 New Middleton Gordonsville SMITH 12
 

252 Bone Rutherford GIBSON 2
 

253 Chota Concord KNOX 20
 

254 Ionic Nashville DAVIDSON 8
 

259 Livingston Livingston OVERTON 13
 

262 Tullahoma Tullahoma COFFEE 11
 

266 Cookeville Cookeville PUTNAM 13
 

271 Goodlettsville Goodlettsville DAVIDSON 8
 

272 Burton Greenbrier ROBERTSON 7
 

273 Caldwell New Johnsonville HUMPHREYS 9
 

274 Johnson Fall Branch WASHINGTON 23
 

277 Sneedville Sneedville HANCOCK 21
 
  • WM : Carl Edward Koch
  • SEC: Thomas Kyle Lamb

  • Meeting Date: 1st Tue @ 7:00 PM Every month

280 Sale Creek Sale Creek HAMILTON 16
 
  • WM : Mark Andrew McNabb
  • SEC: Chad Everett Davis

  • Meeting Date: 2nd Tue @ 7:30 PM Every month

281 Jamestown Jamestown FENTRESS 13
 

282 Crystal Fountain Orlinda ROBERTSON 7
 

284 Felix Grundy Pelham GRUNDY 15
 

291 Pleasant Green Trezevant CARROLL 5
 
  • WM : Roger Alan Harper
  • SEC: Daniel Shawn Belew

  • Meeting Date: 1st Tue @ 7:30 PM Every month

292 Sweetwater Sweetwater MONROE 17
 

293 Claiborne Donelson DAVIDSON 8
 

295 Unitia Friendsville BLOUNT 19
 
  • WM : William Hubert Holden
  • SEC: Arvin Billy Roberts

  • Meeting Date: 2nd Mon @ 7:00 PM Every month

297 Olive Branch Jasper MARION 15
 

299 Desoto Memphis SHELBY 1
 

300 Wisdom Erin HOUSTON 9
 

301 Moriah Grove Dover STEWART 7
 

303 Indian Mound Indian Mound STEWART 7
 

304 Waverly Waverly HUMPHREYS 9
 

310 Rhea Springs Spring City RHEA 17
 

317 Thomas A. Hamilton Riceville MCMINN 17
 

321 Corryton Corryton KNOX 20
 

322 Jacksboro Jacksboro CAMPBELL 18
 

326 Portland Portland SUMNER 12
 

330 Gleason Gleason WEAKLEY 3
 

332 St. Johns Jackson MADISON 4
 

333 Mt. Carmel Holladay BENTON 5
 
  • WM : Timothy Dwight Primm
  • SEC: Larry Dwane Cooper

  • Meeting Date: 3rd Mon @ 7:00 PM Every month

334 Sevier Seymour SEVIER 20
 
  • WM : Tyler Chance Sheilds
  • SEC: Ricky Dale Flynn

  • Meeting Date: 2nd Tue @ 7:00 PM Every month

338 Selmer Selmer MCNAIRY 26
 

345 Cotton Valley Waverly HUMPHREYS 9
 

353 Mossy Creek New Market JEFFERSON 22
 

358 Dekalb Liberty DEKALB 14
 

359 Hendersonville Hendersonville SUMNER 12
 

362 Park Avenue Memphis SHELBY 1
 

366 Beaver Ridge Knoxville KNOX 20
 

370 Charity Cumberland City STEWART 7
 
  • WM : Fred Arnold Hutchinson
  • SEC: Richard Neil Dortch

  • Meeting Date: 3rd Thu @ 7:00 PM Every month

375 McWhirtersville Donelson DAVIDSON 8
 

376 Alpha Clinton ANDERSON 18
 

377 Emerald Wartburg MORGAN 25
 

380 Center Bath Springs DECATUR 4
 

381 Ezel Morrison WARREN 14
 

382 Hillsboro Hillsboro COFFEE 11
 

383 Valley Andersonville ANDERSON 18
 

386 Clay Church Hill HAWKINS 21
 
  • WM : Harvey Hollis Lafollette
  • SEC: Kevin Vernon Skelton

  • Meeting Date: 1st Thu @ 7:30 PM Every month

390 Leadvale White Pine JEFFERSON 22
 

396 Conasauga Ocoee POLK 17
 

402 McAlister Cunningham MONTGOMERY 7
 

403 Rockwood Rockwood ROANE 19
 

405 Sewanee Tracy City GRUNDY 15
 

409 Centre Star Whites Creek DAVIDSON 8
 

411 Joppa Gladeville WILSON 12
 

413 Rockvale Rockvale RUTHERFORD 11
 

417 Comer Watertown WILSON 12
 

418 Soddy Soddy Daisy HAMILTON 16
 
  • WM : Derrick Wade Myers
  • SEC: Paul Gene Shannon

  • Meeting Date: 1st Mon @ 7:00 PM Every month

422 Kyle Whitesburg HAMBLEN 22
 

430 Temple Chattanooga HAMILTON 16
 

431 George Hillman Hurricane Mills HUMPHREYS 9
 

433 Charles H. McKinney Knoxville KNOX 20
 

436 Trammel Westmoreland SUMNER 12
 

437 St. Elmo Pikeville BLEDSOE 15
 

438 Tate Spring Bean Station GRAINGER 21
 

441 Ebenezer Scotts Hill HENDERSON 4
 
  • WM : Phillip Anthony Kennedy
  • SEC: Gregory Leon Edgin

  • Meeting Date: 3rd Thu @ 7:00 PM Every month

443 Juno Lexington HENDERSON 4
 

444 Zollicoffer Bluff City SULLIVAN 23
 

445 Camp Slayden DICKSON 9
 

449 Beersheba Greeneville GREENE 22
 

451 Difficult Carthage SMITH 12
 
  • WM : James Daniel Grimsley
  • SEC: Eric Hugh Durham

  • Meeting Date: 3rd Sat @ 7:00 PM Every month

453 Oriental Knoxville KNOX 20
 

455 Blazing Star New Tazewell UNION 20
 

460 East Fork Harriman ROANE 19
 

461 King Bristol SULLIVAN 23
 

462 Strawberry Plains Strawberry Plains JEFFERSON 22
 

463 Mosheim Mosheim GREENE 22
 
  • WM : Joseph Roc Curtis
  • SEC: Gary Ray Graham

  • Meeting Date: 1st Sat @ 7:30 PM Every month

467 Cheap Valley Lexington HENDERSON 4
 

468 Dickson Dickson DICKSON 9
 

469 Rockford Rockford BLOUNT 19
 

481 Canton Celina CLAY 13
 
  • WM : Cecil Larry Mclerran
  • SEC: Barlow Rush Rich

  • Meeting Date: 3rd Wed @ 7:00 PM Every month

483 Crossville Crossville CUMBERLAND 13
 

484 Charleston Charleston BRADLEY 17
 

485 Henderson Henderson CHESTER 4
 

486 Johnson City Johnson City WASHINGTON 23
 

488 Powell Valley Speedwell CLAIBORNE 21
 

489 Arcana Limestone WASHINGTON 23
 

491 Centennial Flag Pond UNICOI 24
 

492 Coal Creek Rocky Top ANDERSON 18
 

496 Byrdstown Byrdstown PICKETT 13
 

503 Iron Cumberland Furnace DICKSON 9
 

505 Ed Worsham Brownsville HAYWOOD 2
 

509 Farris Creek Lynchburg MOORE 11
 

512 Dayton Dayton RHEA 17
 

515 Marion South Pittsburg MARION 15
 

519 Mountain View Maryville BLOUNT 19
 

520 Baileyton Greeneville GREENE 22
 

521 Bethpage Bethpage SUMNER 12
 

524 Shekinah Knoxville KNOX 20
 

525 McEwen Mcewen HUMPHREYS 9
 
  • WM : Ronald Anderson Carter
  • SEC: Silvy Joe Mccasland

  • Meeting Date: 2nd Mon @ 7:00 PM Every month

527 Jellico Jellico CAMPBELL 18
 

530 Eagle Creek Monroe OVERTON 13
 

536 Omega Oliver Springs ANDERSON 18
 

537 Red River Adams ROBERTSON 7
 

538 Union City Union City OBION 3
 

542 Mimosa Lawrenceburg LAWRENCE 10
 

543 Lafayette Lafayette MACON 12
 

544 Iron Mountain Dover STEWART 7
 

546 Shawanee Harrogate CLAIBORNE 21
 
  • WM : Justin Michael Cosby
  • SEC: General Webb Jr

  • Meeting Date: 3rd Sat @ 7:30 PM Every month

547 M. M. Martin Piney Flats SULLIVAN 23
 

548 Tennessee City Dickson DICKSON 9
 

549 Volunteer Chattanooga HAMILTON 16
 

551 Martin City Martin WEAKLEY 3
 

553 Fairfield Westmoreland SUMNER 12
 

557 Bright Hope Knoxville KNOX 20
 

558 Fidelity Harrison HAMILTON 16
 

561 Estill Springs Estill Springs FRANKLIN 11
 

563 Whitwell Jasper MARION 15
 

564 Haller Halls LAUDERDALE 2
 

566 Roan Mountain Roan Mountain CARTER 24
 

567 Decherd Decherd FRANKLIN 11
 

569 South Gate Harriman ROANE 19
 

575 Sinking Creek Gray WASHINGTON 23
 

577 Valley Star Speedwell CAMPBELL 18
 
  • WM : James Roy Mullens
  • SEC: Benny Lee Phillips

  • Meeting Date: 3rd Sat @ 7:30 PM Every month

580 Stainless Iron City LAWRENCE 10
 

581 Big Spring Union Harrogate CLAIBORNE 21
 

582 Powell Powell KNOX 20
 

585 Red Boiling Springs Red Boiling Springs MACON 12
 
  • WM : Mark Edwin Wakefield
  • SEC: Jimmy Wayne Davis

  • Meeting Date: 1st Sat @ 7:00 PM Every month

586 Parsons Parsons DECATUR 4
 

587 Tyre Union City OBION 3
 

588 French Broad Kodak SEVIER 20
 

593 Avery Lenoir City LOUDON 19
 
  • WM : Michael Brian Smith
  • SEC: Eddie Litton

  • Meeting Date: 1st Tue @ 7:00 PM Every month

598 Old Hickory Old Hickory DAVIDSON 8
 

599 Oakville Memphis SHELBY 1
 

602 Stooksbury Lafollette CAMPBELL 18
 

603 Hill City Chattanooga HAMILTON 16
 

604 Ashland Ashland City CHEATHAM 7
 

605 Clarkrange Clarkrange FENTRESS 13
 

607 Hohenwald Hohenwald LEWIS 6
 
  • WM : Travis Richard Koch
  • SEC: Adam Paul Tomlin

  • Meeting Date: 1st Mon @ 7:00 PM Every month

608 Bolivar Bolivar HARDEMAN 26
 

610 Ed T. Workman Mt Pleasant MAURY 10
 

613 Brown Hill Tellico Plains MONROE 17
 
  • WM : Ronnie Elwood Graves
  • SEC: Terry Eston Debity

  • Meeting Date: 3rd Sat @ 7:00 PM Every month

614 Little Crab Jamestown FENTRESS 13
 

616 Crystal Briceville ANDERSON 18
 

618 Centerville Centerville HICKMAN 6
 

622 Watauga Watauga CARTER 24
 

625 Black Diamond Petros MORGAN 25
 
  • WM : Daniel Wade Garrett
  • SEC: Arnold Jay Phillips

  • Meeting Date: 3rd Sat @ 7:00 PM Every month

630 Ripley Ripley LAUDERDALE 2
 

631 Warrensburg Mohawk GREENE 22
 

633 Manila Englewood MCMINN 17
 

636 Reliance Reliance POLK 17
 
  • WM : Gary Milburn Dalton
  • SEC: Vernon Wade Wilcox

  • Meeting Date: 2nd Thu @ 7:00 PM Every month

637 Shiloh Crawford OVERTON 13
 

641 Arlington Arlington SHELBY 1
 

642 Mt. Juliet Mt Juliet WILSON 12
 

648 West Fork Alpine OVERTON 13
 

651 Unaka Tellico Plains MONROE 17
 

653 Etowah Etowah MCMINN 17
 

655 Loretto Loretto LAWRENCE 10
 
  • WM : Donny Michael Clark
  • SEC: James Keith Wilson

  • Meeting Date: 2nd Sat @ 7:00 PM Every month

656 Copperhill Copperhill POLK 17
 

658 Vonore Vonore MONROE 17
 

661 Sam Davis Smyrna RUTHERFORD 11
 

664 Hillsdale Dixon Springs MACON 12
 

670 Scott County Robbins SCOTT 25
 
  • WM : Benjamin Steven Potter
  • SEC: Billy Roger Miller

  • Meeting Date: 3rd Fri @ 7:30 PM Every month

671 Millington Millington SHELBY 1
 

673 Lookout Valley Chattanooga HAMILTON 16
 

676 White Bluff White Bluff DICKSON 9
 

679 Roan Creek Butler JOHNSON 24
 
  • WM : Bernest Martin Trivette Jr
  • SEC: Jason Bryan Baker

  • Meeting Date: 2nd Mon @ 7:30 PM Every month

681 Unicoi Unicoi UNICOI 24
 

688 Kingsport Kingsport SULLIVAN 23
 

693 Dunlap Dunlap SEQUATCHIE 15
 

695 Oneida Oneida SCOTT 25
 

698 East Lake Chattanooga HAMILTON 16
 
  • WM : Charles Edward Haley
  • SEC: Headrick Witt Jr

  • Meeting Date: 3rd Mon @ 7:00 PM Every month

700 White House White House ROBERTSON 7
 

702 Collinwood Collinwood WAYNE 6
 

703 Green Pond Crawford OVERTON 13
 

706 Daisy Soddy Daisy HAMILTON 16
 

711 John B. Garrett Nashville DAVIDSON 8
 

716 Belleview Bellevue DAVIDSON 8
 

717 Red Bank Chattanooga HAMILTON 16
 

719 Prudentia Alcoa BLOUNT 19
 

720 J C Baker Maynardville UNION 20
 

728 Cherokee Knoxville KNOX 20
 

731 Bruceton Bruceton CARROLL 5
 

732 Doric Nashville DAVIDSON 8
 

736 Brainerd Chattanooga HAMILTON 16
 

738 Mascot Mascot KNOX 20
 

739 Lobelville Lobelville PERRY 6
 

741 Ooltewah Ooltewah HAMILTON 16
 

747 Palmyra Palmyra MONTGOMERY 7
 

748 Richland Millington SHELBY 1
 

750 Hampton Hampton CARTER 24
 
  • WM : Gary Brent Shingleton
  • SEC: Gregory Wayne Lyons

  • Meeting Date: 1st Fri @ 7:00 PM Every month

751 Monterey Monterey PUTNAM 13
 

753 Greenbrier Greenbrier ROBERTSON 7
 

754 Big Sandy Big Sandy BENTON 5
 

755 East Ridge Chattanooga HAMILTON 16
 
  • WM : Byron James Trantham
  • SEC: Joshua Alan Dempsey

  • Meeting Date: 1st Tue @ 7:00 PM Every month

756 Faith Oak Ridge ANDERSON 18
 
  • WM : Jeffrey Kilbourne Holt
  • SEC: David Edward Somers

  • Meeting Date: 1st Mon @ 7:00 PM Every month

757 Fountain City Knoxville KNOX 20
 

758 Signal Mountain Signal Mountain HAMILTON 16
 

761 Queen City Clarksville MONTGOMERY 7
 

762 Madison Madison DAVIDSON 8
 

763 Burlington Knoxville KNOX 20
 

764 Bulls Gap Bulls Gap HAWKINS 21
 

767 Hamblen Morristown HAMBLEN 22
 

771 Berclair Memphis SHELBY 1
 

772 Buchanan Buchanan HENRY 5
 

774 Cannon Woodbury CANNON 11
 

775 Mill Creek Nolensville WILLIAMSON 8
 

776 Fairview Fairview WILLIAMSON 6
 

777 Ethridge Ethridge LAWRENCE 10
 

778 Campbell County Lafollette CAMPBELL 18
 

779 Conlegium Ritus Austeri Nashville DAVIDSON 8
 

780 Concordia Franklin Williamson 8
 


Total rec: (309)

Grand Lodge of Tennessee
F. & A.M.
100 7th Avenue N. Suite 4
Nashville, TN 37203
See Map

quick links
615-255-2625
Fax: 615-254-2308
Email Us
Visitor's Guide
Video Tour


Tennessee Masonic Lodge Map
(Click to enlarge)